Най-добрите Ученически стартъпи в Пловдив отиват на състезание
Пловдив ще бъде домакин на 25 март на събитие за учебни стартъп компании, част от програма „Учебна Компания“ на Junior Achievement Bulgaria.
30 учебни фирми ще се надпреварват за място на националния финал, който ще се проведе в гр. Бургас в началото на месец юни.
По време на състезанието, учениците от Пловдив и региона ще представят своите разработени продукти и услуги, по които са работили през цялата учебна година, пред жури.
Тази година над 140 учебни компании от цялата страна се регистрираха за участие в програмата. На този етап от бизнес цикъла учениците участват в регионални състезания във формат на търговски изложения, където учебните компании се представят на щанд и биват оценени от жури. Тази година, техните продукти/услуги са специализирани в индустриите „Култура и Туризъм“, „Зелено предприемачество и кръгова икономика“ или „Високотехнологично предприемачество“.
Всички посетители ще имат възможност да разгледат бизнесите на младите предприемачи и да научат повече за техните идеи и вдъхновението и мотивацията, които стоят зад тях.
След оценка на журито, най-добрите стартъп идеи ще се класират за националния финал „Изгряващи звезди“, в който ще участват избрани учебни компании от цяла България. А националният победител ще представлява България на най-голямото предприемаческо събитие в Европа – GEN-E в Катания, организирано от JA Europe.
Вход свободен за всички посетители.
Заповядайте от 09:30 до 15:00 часа в Дом на Културата „Борис Христов“, за да разгледате и чуете иновативните бизнес идеи на ученици-предприемачи!
За програма „Учебна Компания“
Програма „Учебна компания” е базирана на най-старата и утвърдена програма на Джуниър Ачийвмънт – „Учебна компания”, призната от Европейската комисия за “Най-добра практика в обучението по предприемачество”. В рамките на програма „Учебна компания“ ученици на възраст 15-19 г. се научават как да материализират своята идея за бизнес в реално предприятие (ООД), което управляват в рамките на една учебна година. По време на обучението младежите стават съдружници в собствената си компания, като инвестират минимален капитал, избират общо събрание и управител на дружеството. През учебната година те реализират избрания от тях продукт/услуга и осъществят реални продажби. В края на учебната година ликвидират учебната компания, разпределят дивидентите и правят оценка на бизнес цикъла.